Avatar billede x3ro Nybegynder
20. oktober 2007 - 23:05 Der er 9 kommentarer og
1 løsning

Søger: Hjemmesidedesign (Hurtigt!)

Hej Eksperter,

Jeg søger en person, som vil hjælpe mig med et hjemmesidedesign lavet i photoshop (.psd fil).

Det skal være et flor inovativt design, som udgør en moderne profil.

Jeg skal selv kunne indsætte logo, som der enten skal gøres plads til i topbanneret eller oppe i venstre hjørne.

Regner med siden skal have følgende format: 800 px (width) x 100 % (height) - kom gerne med forslag til andet. designet må gerne gå ud over, de nævnte mål, hvis det giver et bedre blik.

Der skal være plads til en topmenu, samt plads til en venstrestillet menu.

Opgaven vil blive belønnet med 200 point.

Forslagene smides bare her på siden, så skal jeg nok give hurtige svar - hvis jeg synes om et specielt, kan vi jo lige udveksle mail adresser.

På forhånd tak.
Avatar billede cot Nybegynder
21. oktober 2007 - 08:41 #1
Jo, altså jeg er hjeme ved min egen pc, med photoshop på, og kan da godt prøve at lave et, hvis jeg bare lige må tilføje dig til mine referencer, jeg har dog lidt andre idéer, med hensyn til størrelse, men kan prøve at sende dig et design, det bliver nok en gang ved 10 tiden... har du en mail?
Avatar billede cot Nybegynder
21. oktober 2007 - 10:09 #2
Avatar billede cot Nybegynder
21. oktober 2007 - 10:10 #3
self kan du jo bare ændre i det, ved godt der ikke er en side menu, men okay, det er mit bedste bud!
Avatar billede x3ro Nybegynder
21. oktober 2007 - 10:45 #4
Jeg kan desværre ikke give dig lov til at tilføje et evt. design til dine referencer.

Jeg synes heller ikke at designet er ligesom jeg havde tænkt mig. Det er alt for mørkt og det skal laves mere enkelt = stilrent!
Avatar billede x3ro Nybegynder
21. oktober 2007 - 10:49 #5
Havde måske forestillet mig noget lignende, et design som dette bare ikke så mørkt: www.medialine.dk
Avatar billede cot Nybegynder
21. oktober 2007 - 10:51 #6
Okay...
Avatar billede x3ro Nybegynder
21. oktober 2007 - 12:25 #7
Er det noget du kan/vil lave ? - Skal bruge det senest i dag (21. oktober 2007) kl. 15.00
Avatar billede Kengun Praktikant
21. oktober 2007 - 12:49 #8
Selvfølgeligt kan cot tilføje sit design til sine referencer. Det er da hans arbejd.
Avatar billede cot Nybegynder
21. oktober 2007 - 13:42 #9
desværre har sgu ikke rigtig tid, til at lave noget for dig... takker kengun :D
Avatar billede x3ro Nybegynder
21. oktober 2007 - 20:44 #10
Lukker - tak for hjælpen til både Cot og Kengun

Håber i vil være behjælpelige en anden gang.
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester