Avatar billede skalling Nybegynder
06. november 2007 - 14:48 Der er 1 løsning

Adgang nægtet til C drev

Da jeg åbnede min vista home premium i dag, manglede der opdatering af avg. Jeg startede dette, men et stykke henne fik jeg at vide at disken var fuld.
Denne computer C: - egenskaber viser 0 byte brugt og 0 byte ledig, og både her og i stifinder står der bagved c'et "adgang nægtet". Jeg kører på en administratorkonto.
Jeg har prøvet at gå ind i computeradministration for at kigge på diskhåndtering, men denne funktion er ikke tilgængelig.
Alle programmer incl styresystemet ligger på c drevet, som er en 35 gb partition
Avatar billede skalling Nybegynder
30. januar 2008 - 09:35 #1
Den tager jeg selv
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester