Avatar billede smasherdk Novice
09. november 2007 - 14:26 Der er 1 løsning

Ændre genveje i startmenuen.

Hejsa.

Har lige geninstalleret windows helt fra bunden af, og ændret lidt på drev-rækkefølgen. Og en masse genveje i start menuen > spil skal ændres til et andet drev. Fra f-drev til e-drev.

Findes der et smart program der kan ændre alle de genveje på en gang? Der er vel 100-150 genveje alt i alt.
Avatar billede smasherdk Novice
11. november 2007 - 20:32 #1
Det kunne Partition Magic så gøre, med dens DriveMapper fandt jeg ud af :)
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester

IT-JOB

Politiets Efterretningstjeneste

IT-frontdesk medarbejder til PET's IT Servicedesk

Netcompany A/S

Test Consultant

Skal lukkes AL Sydbank A/S (tidligere Arbejdernes Landsbank)

Tech Lead til Datacenter Operations