15. november 2007 - 09:21Der er
10 kommentarer og 1 løsning
Udtagelig HDD hvad stiller man
Hej gutter jeg har købt en flytbar HDD ramme, er der nogle gode råd til hvordan man stiller de HDD som skal sættes ned i rammen skal det være som master eller hvad, på sammeide kabel er DVD RW drev installeret, men på dette RW drev der er kun 3 muligheder og det står som master. og jeg kan ikke se hvor mansætter et til at være sekundær.
Virksomheder er på vej fra store sprogmodeller, der svarer på spørgsmål, til AI-agenter, der kan udføre opgaver på egen hånd. Det gør teknologien mere nyttig – og langt mere risikabel.
En flytbar ramme??? Er det en ramme, som som sættes ind i en stationær, med kabel til bundkortet, så sættes jumperen som hvis harddisken sad i kabinettet. Dvs. hvis der sidder en master i forvejen, skal den i rammen være slave, og er den i rammen den eneste HD, skal den være master. Hvis rammen sættes til computeren via USB, er det lige meget hvor jumperen sidder.
Ups, det er vist thov der skal have pointsne :-) Hvis du da har sat dem alle på CS ?
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.