Avatar billede idenu Nybegynder
22. november 2007 - 16:07 Der er 1 kommentar og
1 løsning

Start og stop .mp3 musik ved klik på "Enter"

Hej alle

Jeg falt over en fed efterligning af Apple's iTunes Cover Flow, jeg tænkte at jeg kunne bruge det til et projekt/fremlæggelse om musikken i 70'erne. Jeg har selv rodet lidt med position af de forskellige elementer, og størelsen. Men da jeg ikke er vildt god til flash vil jeg høre om der var nogle som kunne hjælpe mig med at få et stykke .mp3 sang til at starte ved at trykke f.eks. "Enter" .mp3 filen skal helst ligge uden for flash filen(Altså i en mappe ved siden af flash filen), da den ikke må fylde alt for meget. Håber nogle vil hjælpe mig. På forhånd Tak!

Alt både billeder, swf. og flv. filer ligger i zip filen. da jeg ikke har mp3. filerne lige nu, kan der bare testes med en anden sang.
http://idenu.dk/coverflow.zip
Avatar billede vejmand Juniormester
22. november 2007 - 16:10 #1
Husk, dobbeltspørgsmål er ikke tilladt ifølge Ekspertens regler:
http://www.eksperten.dk/regler.phtml
http://www.eksperten.dk/spm/807089

Du bør derfor lukke det ene.  :-)
Avatar billede idenu Nybegynder
18. august 2010 - 14:13 #2
Jeg fandt selv en løsning
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester