Den moderne arbejdsplads er i stigende grad afhængig af mødelokaler til at fremme samarbejde, men dette skift medfører også stigende sikkerhedsudfordringer.
Okay, Internet eksplore 7,0 - virker ikke mere på vista, kan derfor ikke komme på internettet. Det er min søster som har problemmet, som jeg gerne ville prøve at hjælpe, hvis jeg kan få lidt hjælp af en af jer herinde til det.
Vil, det måske være en go ide` at slette internet eksplore 7,0
men hvor gør jeg det henne ?? og hvordan instalere jeg jeg den igen. ??
Når hun ikke kan komme på nettet ?
Hilsen Jannick
Synes godt om
Slettet bruger
02. februar 2008 - 18:38#3
enig, jeg var til møde med microsoft for 1 måned siden, og de var ikke klar over problemet endnu. Jeg har dog sidenhen oplevet flere af mine kollegaer der klager over samme problem, og så sent som igår oplevede min kone det også. Jeg har for nylig installeret SP1 til vista, og den retter op på problemet en "Lille" smugle.
Du kan komme ud over problemet ved at åbne en command prompt med administrator rettigheder (kør som administrator) og skrive følgende kommando.
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.