21. marts 2008 - 10:11Der er
11 kommentarer og 1 løsning
ORDER BY point DESC,ticket DESC
Hejsa
jeg benytter pt. ORDER BY point DESC,ticket DESC den skal først kikke efter antal points derefter ticket det virker næsten men den syntes at -734 ticket er mindre en -425 hvordan kan jeg får den til at smide -734 nederst ??
Den moderne arbejdsplads er i stigende grad afhængig af mødelokaler til at fremme samarbejde, men dette skift medfører også stigende sikkerhedsudfordringer.
nielle: Det er jeg ikke helt enig i. Brugeren som stiller spørgsmålet vælger jo hvor mange point et spørgsmål er værd. F.eks. vil en "nybegynder" jo synes spørgsmål om if/else er svært. Senere bliver det hjælp til algoritmer og lign.
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.