Avatar billede steelman Novice
10. april 2008 - 10:26 Der er 2 kommentarer og
1 løsning

Søges: program til borde og stole opstilling

Hejsa,

Det her er måske en mærkelig forespørgelse, men jeg leder efter et program, som kan bruges til at lave tegninger efter mål når der eksempelvis skal stilles borde og stole op i et givet lokale. Det vil altså sige, at man skal kunne angive målene på lokalet, og mål på bordene (og stolene), hvorefter man kan indtegne bordenes placering i lokalet så målestokforholdet bibeholdes.

Jeg har søgt efter det på google, men uden held - er der HELT tilfældigvis nogen her der kender til sådan et program?

Mvh.
Avatar billede steelman Novice
10. april 2008 - 10:26 #1
(PS. MEGET gerne freeware/shareware)
Avatar billede Slettet bruger
10. april 2008 - 10:43 #2
check http://www.eksperten.dk/spm/594226
Bladet komputer.dk havde også et program de sendte ud på cd sidste år
Avatar billede steelman Novice
10. april 2008 - 12:08 #3
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester