13. april 2008 - 17:09Der er
7 kommentarer og 1 løsning
Ang. HP laptop, som ikke lader
Hej eksperter! Jeg har en HP pavilion DV6500 amd x2 turion cpu 2 gb ddr 2 160 gb sata disk osv.
Den er forholdsvis ny, og med windows Vista.
MEN... Den vil pludselig ikke lade. Jeg sidder lige nu og skriver opgave, og batteriniveauet står på 0% med lader i. Statusen på batteriet står Tilsluttet lader, oplader ikke.
Hvad kan det skyldes? Har haft batteri uge og i, igen.
I dette særtema ser vi på, hvordan cloud og AI bliver fundamentet for virksomhedernes digitale forretning, og hvordan de nye muligheder for automatisering og forretningsværdi kan udnyttes uden at miste overblik, sikkerhed og menneskelig kontrol.
Det er helt sikkert din oplade der ikke har det så godt, rettere sagt det er ledningen fra opladeren og så hen til din pc. Det er mest i den ende som du tilslutter til din pc , der bliver bøjet så mange gange at ledningen knækker.
ok ,Det burde ikke ske , men man ved aldrig hvordan tingene har det. Husk at ny-købte ting kan også være defekte.
Men det lyder fint at det nu virker som det skal. Hvis det sker igen hvor opladeren sidder til og den ikke opladere, så rok lidt i ledningen hele vejen og se om du kan få den til oplade.
Jeg tror det ikke, for som jeg også beskrev tidligere, står der at laderen var registreret på PCen. Den ladede bare ikke på batteriet. Og hev jeg laderen ud gik PCen ud.
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.