26. april 2008 - 20:27Der er
5 kommentarer og 1 løsning
Netkable sæt min bærbar i dvale.
Når jeg sætter min netkable i, går der et par minutter, så går min pc i dvale. Det værste er, at jeg blive nød til at boot min maskine for at komme ud af dvalen. Jeg har prøvet at afinstalle netkortet, og installeret det igen. Men det hjalp ikke.
Virksomheder er på vej fra store sprogmodeller, der svarer på spørgsmål, til AI-agenter, der kan udføre opgaver på egen hånd. Det gør teknologien mere nyttig – og langt mere risikabel.
Så kan maskinen jo ikke gå i dvale, vel. ;o) Kan det være sådan, at den faktisk lukker helt ned og at du har rodet med nogle indstillinger i "Strømstyringsmodeller"?
undskyld mit meget sene svar. men det endte med en formatering. Jeg havde også andre fejl.
Jeg lukker.
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.