I dette særtema om aspekter af AI ser vi på skiftet fra sprogmodeller til AI-agenter, og hvordan virksomheder kan navigere i spændet mellem teknologisk hastighed og behovet for menneskelig kontrol.
Prøv at fjerne "java script:" fra onclick-event - det er såvidt jeg ved ikke gyldigt at skrive på denne måde. En anden ting der springer i øjnene er, at du kalder this.document.frm...osv. - Her kunne du bruge this.form...osv i stedet (alternativt document.getElementById("frmChart02")). this.form er lidt mere generisk, da du ikke behøves at kende formularens navn, koden vil heller ikke "gå i stykker", hvis du skulle komme for skade at ændre formularens id.
Desuden springer det (i hvertfald nogen) i øjnene, at du bruger XHTML =)
XHTML er elendigt understøttet på WWW - og det giver ikke mening at bruge JavaScript og HTML-forms sammen under XHTML. Den eneste grund til, koden fungerer, er, at den ikke tolkes som XHTML - men som skidt HTML.
HTML 4.01 er den seneste markup version, som er understøttet på WWW, og der er ikke fremtidssikring i at bruge de XHTML versioner, som er tilgængelige idag ;o)
/mvh </bole>
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.