Avatar billede twamsey Nybegynder
31. juli 2008 - 15:10

problem med lyd.

Hej med jer:)

Har altid haft et problem med at være på skype da alle andre end mig fik echo så snart jeg joinede en samtale (bruger headset) Tror der er en eller anden form for indbygget mikrofon i min computer eftersom folk kan høre alt min in-game lyd når jeg spiller etc. Men det ser nu ud til at jeg har fået det fikset på en eller anden mærkelig måde. Desværre kan jeg så ikke selv høre noget nu, da alt er forvandlet til robot lyde. Musik, skype - alt. ingen forskel gør det om jeg bruget højtalere eller headset. Nogen idéer til hvad der kan gøres? Håber i kan hjælpe mig.
Twamsey
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester