I dette særtema om aspekter af AI ser vi på skiftet fra sprogmodeller til AI-agenter, og hvordan virksomheder kan navigere i spændet mellem teknologisk hastighed og behovet for menneskelig kontrol.
w13 >> Er det nødvendigt at sætte en session? Er det ikke nok at teste på, om $_POST["mainethmin_desired"] er sat, og hvis den er, så skrive noget à la: if ($_POST['mainethmin_desired']==$value){
Nej, det er det nok ikke. Jeg forstod det sådan, at det skulle huskes, når man vendte tilbage til siden, men det kan jeg godt se, jeg måske har misforstået.
yups - men kun 'måske'. Jeg er heller ikke sikker udfra spørgsmålet =)
Synes godt om
Slettet bruger
17. august 2008 - 13:56#7
Jeg mente som udgangspunkt en løsning som den olebole henviste til, men w13s svar sparer mig yderligere for et problem som garanteret vil opstå senere :)
Synes godt om
Slettet bruger
17. august 2008 - 13:58#8
Men mange tak for inputtet, olebole. Det gav et nyt perspektiv på nogle andre problemstillinger (som der er rigeligt af) :)
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.