Denne side indeholder artikler med forskellige perspektiver på Identity & Access Management i private og offentlige organisationer. Artiklerne behandler aktuelle IAM-emner og leveres af producenter, rådgivere og implementeringspartnere.
Som lars siger "2.0 *burde* være bagudkompatibelt, men der er eksempler på at det driller i nogle bundkort. Se evt. efter BIOS-opdateringer."
Altså, sandsynligvis vil kortet virke på dit bundkort, hvis ikke kan en BIOS-opdatering måske hjælpe. Så køb kortet og prøv om det virker, hvis ikke opdater BIOS, hvis det stadig ikke virker returner kortet, men husk at tjekke at du kan returnere kortet.
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.