25. februar 2009 - 11:07Der er
3 kommentarer og 1 løsning
Licens spørgsmål vedr. firma
Hej eksperter,
Jeg er ved, at sætte en sbs2003 server op til mit lille firma. Dog kan jeg ikke finde ud hvordan licenseringen af Office er. Skal man bare købe en masse std. officepakker og så bruge licensnøglerne fra dem, eller findes der en speciel "netværks"-version af office?
Virksomheder er på vej fra store sprogmodeller, der svarer på spørgsmål, til AI-agenter, der kan udføre opgaver på egen hånd. Det gør teknologien mere nyttig – og langt mere risikabel.
Jeg prøver lige, at lade dette spørgsmål stå åbent lidt længere i håbet om, at der er nogen som kan sprede lidt lys over dette emne.
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.