Avatar billede kj_kj Praktikant
12. september 2009 - 20:14 Der er 1 kommentar og
1 løsning

DVD-brænder eller DVD-afspiller?

Hej.

Er lidt i tvivl om det drev der sidder i min computer kan brænde, eller om den kun kan afspille. Jeg kunne selvfølge bare prøve at brænde et eller andet, men har ikke nogle dvd skiver i hus, så ville lige høre jer.

Kiggede under enhedshåndtering for at se hvad drevet hed, og jeg kom frem til: TSSTcorp CDRWDVD TSL462D ATA Device.

Håber i kan hjælpe.
Avatar billede johnstigers Seniormester
12. september 2009 - 20:16 #1
Det er et Combodrev.
Det kan brænde CD og læse CD/DVD.
Avatar billede kj_kj Praktikant
12. september 2009 - 20:20 #2
okay tak :D
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester