I dette særtema om aspekter af AI ser vi på skiftet fra sprogmodeller til AI-agenter, og hvordan virksomheder kan navigere i spændet mellem teknologisk hastighed og behovet for menneskelig kontrol.
Sandbergs: Compatible with 2.5" and 3.5" IDE and SATA drives Supports ATA/ATAPI-6 Spec 1.0, SATA I and SATA II Plug and Play, no drivers needed Supports USB 2.0 Hi-Speed Connectors on adapter: 1 x SATA, 1 x IDE for 2.5" hard disks, 1 x IDE for 3.5" hard disks Cable on adapter: 0.5 metres with 2 x USB A male connectors for data & power
nottelmann, den burde passe. Jeg har den samme model.
Stikket den ene side af enheden, bruger du til 3.5" harddiske, stikket den anden side bruger du til 2.5" harddiske og stikket på toppen, bruger du til SATA diske.
Det korte stik er din SATA tilslutning, den kobler du til det øverste stik på din sandberg adapter via de det medfølgende kabel.
Det lange stik er strømtilslutningen. Her bruger du også det medfølgende kabel. Og det tilslutter du til stikket på dem medfølgende strømforsyning.
Du kan ikke vende kablerne forkert. Da der er et HAR i den ene side. Så hvis du ser ind på stikket og holder det lodret, Så ligner det et stort L. Men pas på, det er skrøbelige stik, så ingen vold.
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.