Avatar billede compac Seniormester
28. oktober 2009 - 19:45 Der er 1 kommentar og
1 løsning

Reserveret til system

Min PC har 2 harddiske. På harddisk nr. 2 ligger et område uden drevbogstav, som kaldes "reserveret til system". Hvad ligger der i det område? Ja, det fremgår vel nærmest af betegnelsen, men er det en del af Windows  7 og hvordan kan jeg få indholdet at se?

Jeg kunne godt tænke mig at partionere harddiskene, men der kommer en fejl under opstart: "No harddisk is detected". Fejlmeddelelsen kører blot hen over skærmen - og påvirker tilsyneladende ikke noget.  Der er adgang til begge harddiske, så hvad kan det skyldes?
Avatar billede kgkg Nybegynder
28. oktober 2009 - 20:16 #1
Avatar billede compac Seniormester
10. januar 2011 - 10:35 #2
lukker
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester