Jeg havde her til morgen et nedbrud på min arbejdspc. Jeg var derfor nød til at sætte en ny harddisk i maskinen. Men jeg mangler min Email fra en outlook 2003, Jeg har på den nye disk installeret win7 og office 2007. Mit problem ligger i at jeg vil gerne genskabe min gamle e-mails. Så jeg har fået åbent den gamle harddisk og Fundet office, men jeg kan ikke se hvilke fil outlook gemmer ind- og udgående post.
kig efter en pst-fil. Som standard er det placeret under C: \ Documents and Settings \ Brugernavn \ Lokale indstillinger \ Application Data \ Microsoft \ Outlook \ Outlook.pst
Jeg kan desværre kun følge stien til C: \ Documents and Settings \ Brugernavn \ Lokale indstillinger \ Application Data
Efterfølgende er mappen tom, jeg har derefter forsøgt at søge efter .pst filer, men der findes ingen.
Synes godt om
Slettet bruger
23. november 2009 - 14:40#3
Og den *.pst fil skal du kopiere som du normalt kopiere og lægge den ned på den anden HD. Du skal sikkert omdøbe outlook.pst til noget andet. Du tilknytter så filen ved at vælge åben fra Outlook
Under den enkelt mappe, har jeg forsøgt at vælge alle filer, men desværre med samme resultat.
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.