Højre klik på Computer > Egenskaber > System > Så burdte du gerne selv kunne finde ud af resten.
Jeg ved, at jeg har et program liggende et sted på min computer til at se hvor meget RAM der virker, men det er desværre ikke muligt for mig at finde det lige nu.
Jeg lover dig, at når jeg har fundet det vil jeg ligge det til download og sende linket til dig.
Hej igen. Jeg beklager rigtig rigtig meget, jeg har desværre været så uheldig at jeg har fået smidt det program væk som jeg havde lovet at ligge til download. Men held skal der til, og held kommer der så her. PCWorld.dk har været så venlige for spørgende brugere som dig, at ligge et program som tjekker hvor meget af ens ram som faktisk er dødt og det som virker.
Korrekt du får ikke BSoD på ubrugt RAM, men hvis man køre windows med officepakken eller et af de nyere spil, så har man kun meget sjældent ubrugt RAM.
Tak for alle svarene, men de fleste overgik min forstand, så jeg opgav, og fik i stedet en kammerat til at intstallere W7, og nu kører det - indtil videre.
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.