Avatar billede kurdo Novice
07. marts 2010 - 16:57 Der er 3 kommentarer og
1 løsning

spørgsmål vedr. ekstern HD + eSATA?

hej

jeg har 2 harddiske, der har eSATA. men hvordan bruger jeg det? kan man købe en eSATA -> USB kabel, som man kan bruge til at overføre data med fra harddisken til computeren? eller har jeg misforstået ideen med det eSATA?
07. marts 2010 - 17:34 #1
Snakker du om en EXTERN Harddisk box ?
Med KUN eSata interface/stik ?

Og har putteren eSata stik på bagsiden ?

http://www.pcworld.dk/art/8328?page=1
Avatar billede kurdo Novice
07. marts 2010 - 17:39 #2
hej, undskylde for manglende information

ja det er en ekstern harddisk med eSATA på bagsiden. den har også en almindelig  usb stik på bagsiden som man kan bruge..

nej computeren har ikke stik, det er en mac..
07. marts 2010 - 17:53 #3
Mac isenkram kender jeg ikke noget til... Sååå...
Avatar billede kurdo Novice
12. september 2010 - 22:02 #4
lukket
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester