08. marts 2010 - 18:32Der er
10 kommentarer og 1 løsning
Blå linje ned af min skærm i højre side
Hejsa Experter jeg har en blå linje der går ned af min skærm i højre side ?? hvad er det dette, når jeg presser nogen bestemte steder på skærmen og holder trykket nede hvis går den væk... Hmmm
En bærbar, Ok ja det var da en væsenlig oplysning.
Sådan er reglerne ikke. Hvis du mener nogen fortjener point, så beder du den person, eller dem, om at lægge et svar. Hvis du ikke mener du bør give point, lægger du selv et svar.
Desværre, jeg tænkte på det med kablet fordi, jeg selv har haft det problem. Uheldigvis var kablet sat fast til skærmen, og kunne ikke skiftes, så det blev en ny skærm.
Men i situation som din, ville jeg sætte en ekstern skærm til, for at finde ud af, om det var skærmen eller grafikkortet som driller.
Jeg ved ikke, om farven kan trækkes væk med en speciel magnet, Og jeg ved ikke hvordan man gør, eller om det kun var noget man kunne på gammeldags TV skærme. Ellers tror jeg desværre det, også for dig, handler om en ny skærm. Men der kommer forhåbentlig nogen på banen, som ved mere om skærme, end jeg gør.
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.