Edge computing revolutionerer den måde, data behandles på, ved at bringe kapacitet og ydeevne tættere på dér, hvor der er behov for det.
15. april 2025
Slettet bruger
21. oktober 2010 - 13:41#1
Tag den gamle harddisk ud. Sæt den nye i, boot op på din installations DVD og installer Snow Leopard(den sørger selv for at formatere korrekt). Tilslut efterfølgende den gamle harddisk via USB og kopier alle de ønskede filer over på den nye harddisk.
På denne måde får du en ren installation at starte op på.
Alternativt kan du tage en Time Machine backup til en ekstern harddisk, isætte den nye harddisk og installere fra backup'en. Så får du en tro kopi af dit gamle system på den nye harddisk.
ikke for at hijacke spørgsmålet - men kan man ikke bare bruge "overførsels assistent" i snow leopard? Eller skal man stadig have Snow leopard installeret først på den nye harddisk?
Det er vel egentlig også det man gør vha Time Machine
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.