25. december 2010 - 18:05Der er
3 kommentarer og 1 løsning
Mus - touchpad problem
Hej,
Jeg har en Lenovo T410. Jeg havde små problemer med touchpaden og afinstallerede synaptics. Derefter prøvede at downloade drivers fra Lenovos hjemmeside, men fik fejl meddelelse under instalationen. Jeg afinstallerede musen (PS/2) og har genstartet flere gange men computeren kan ikke installere musen igen og hellere ikke touchpaden. Hvordan løser jeg problemet?
Den moderne arbejdsplads er i stigende grad afhængig af mødelokaler til at fremme samarbejde, men dette skift medfører også stigende sikkerhedsudfordringer.
Velkommen til E. Du kunne prøve ar sytemgendanne til før du afinstallerede Synapticcs. Herefter køre en kontrol af disken med chkdsk: http://pctricks.dk/chkdsk-pa-vista-215.html
Tak og tak for svaret. Det er arbejds pc og systemgendannelse er slået fra, da firmaet bruger et andet program til back up og preload.
Problemet løste jeg ved at starte pc'en i sikkerhedstilstand og derefter installere de forskellige drivers. Mere skulle der ikke til men brugte lang tid på det l**t ;).
Problemet løste jeg ved at starte pc'en i sikkerhedstilstand og derefter installere de forskellige drivers.
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.