07. august 2011 - 12:52Der er
20 kommentarer og 1 løsning
Ang. microsoft Word 2007
Hej til jer alle. Er der nogen der kan hjælpe mig. Jeg har på en eller anden måde fået stave og grammatik kontrollen slået fra. Jeg kan godt huskle at der var en fil jeg gemte hvor så have slået kontrollen fra- jeg mener der kom spørgsmål om det skulle gælde i alle dokumenter- hvilket jeg svarede ja til. Jeg har søgt hjælp i programmet, men der skriver det at jeg skal gå i funktioner m.v- ting der bare ikke er i 2007. Jeg bander altså over det program, for det var langt lettere dengang man havde 2003 versionen. Jeg har prøvet at sætte cdén i igen og bedt den om at reparere offic- men det hjalp heller ikke. Jeg vil gerne give point, men måske skal i lige fortælle mig hvad jeg gør- for sidste gang fik jeg da en ubehagelig mail fra en der var træt af at jeg ikke kunne finde ud af det.
Hej Vejmand. Det du sendte mig findes åbenbart ikke mere, men jeg tror heller ikke at det var den, jeg kan ikke se at det skulle være den fil, desværre. Knus skorpio
Jeg sidder her og undrer mig! altså over di sidste kommentar om skideballe. og kunne ikke dy mig for at se hvem det dog kunne være det fremgår så ikke i nogle af de tråde du har oprettet, men det bunder så nok i at du selv om du har fået hjælp ikke har bedt NOGEN om at ligge svar så de kunne få deres velfortjænte Point men at du skriver svar selv og accepterer der ligger nok svaret at du ikke kunne finde ud af noget?
Kære du. Undskyld at jeg skrev forkert, jeg mente bare at det ikke var det jeg skulle bruge. Har nu efterhånden prøvet så meget så nu afinstallere jeg programmet og så må det jo blive godt igen bagefter. Knus skorpio
Jeg refererede blot til spørgers kommentar.om ikke at kunne finde ud af det
for sidste gang fik jeg da en ubehagelig mail fra en der var træt af at jeg ikke kunne finde ud af det.
Og mente derfor at forklaringen på skideballen måske lå deri? og for at ved kommende så istedet for selv at skrive svar bad jer andre om et men 220661 du skal da bare følge vejmand som ikke har noget at lade andre høre for en af de aller første gange jeg deltog her på Eksperten startede vedkommende at rette på mine stavefejl!!! uden at kunne vide om jeg eventuelt var ordblind .derfor svarer jeg ikke på vedkommendes indlæg: "Og Nu har skorpio igen selv lagt svar"
Kære vejmand og andre der har svaret mig. jeg vil lige sige at poko1 har generet mig før herinde. Det var faktisk p.gr.a ham at jeg ikke lige valgte at stille spørgsmålet herinde. jeg har været ramt af 3 blodpropper i hjerne og det er derfor svært for mig at finde ud af det hele. Alligevel synes poko1 at det er i orden at skabe sig på den måde. Tak til all i andre og poko 1 du skulle faktisk udelukkes herinde fra. Knus Skorpio.
Og til "skorpio" dette var ment som en hjælp så du gjorde det på den rigtige måde:-) altså at når du har fået hjælp så beder dem der hjalp dig om at lægge næste tråd som svar hvilket du så Accepterede.Altså ikke bfor at gøre digked af det men hjælpe dig med at gøre det rigtig.så andre ikke føler at de forgæves har hjulpet dig. jeg undskylder hvis du har misforstået mig.:-)
skorpio den eneste tråd jeg har deltaget i med dig er denne! http://www.eksperten.dk/spm/938015 og hvis du i din interne mail kan finde noget fra mig vil jeg gerne bede dig kopiere det og lægge det herind.
Hej poko1. Jeg kan ikke se at det er nogen hjælp når du skriver det på den måde du gør. Det virker på mig ligesom du bare sidder og venter på at kunne genere folk. Hvis du virkelig ville hjælpe- så skal det gøres i en helt anden tone. Skorpio
vejmand jeg tror ikke du får noget ud af det. Han vil ikke kommentere på dine indlæg. Synes dog det er uheldigt han kommer med disse mærkelige udtalelser engang imellem, for han er på sine gode dage en rigtig god hjælper herinde.
Du skal ikke selv sende "Svar", du skal acceptere mit svar, hvis du vil give point. Her kan du se hvordan: http://gratisupload.dk/vis/63579/
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.