14. november 2011 - 16:49Der er
2 kommentarer og 1 løsning
Pris på udskrift ctr. fotokopi
En skolesekretær skal sende et brev til samtlige 600 elevers forældre (sendes med børenene hjem:-) Hun har nu to muligheder: 1) Hun laver 600 print fra PC´en 2) Hun laver ét print og kopierer 599 på kopimaskine.
Hos Computerworld it-jobbank er vi stolte af at fortsætte det gode partnerskab med folkene bag IT-DAY – efter vores mening Danmarks bedste karrieremesse for unge og erfarne it-kandidater.
599 kopier er selvfølgelig billigst, hvis det er en laser printer der skal lave kopierne. Den er meget mere økonomisk i den forstand. Men det er så ikke i samme kvalitet.
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.