Avatar billede Slettet bruger
17. april 2012 - 18:42 Der er 2 kommentarer og
1 løsning

Ordbøger på iPad -eller?

Jeg har et problem med mit syn, når jeg ser i ordbøger. Jeg har dem godt nok på min stationære, men den står i et andet rum, end der hvor jeg læser, så det er lidt upraktisk.
Jeg har tænkt på en bærbar, men finder det er lidt i overkanten. For en mini-computer vil jeg ikke have. Har prøvet engang, men den var uudholdelig langsom.
Så var det jeg kom til at tænke på en iPad (uden abonement) men jeg aner intet om iPad og lignende, så derfor spørg jeg her. Er det en brugbar løsning, eller er der noget bedre?
Hvis det er en brugbar løsning, er denne her så gos?
http://www.fona.dk/default.aspx?m=2&i=81&itemnumber=0900520080

Som sagt er jeg der helt på bar bund, så hvis det er en håbløs ide, så skriv endelig det.
Avatar billede Slettet bruger
17. april 2012 - 19:14 #1
Avatar billede Slettet bruger
18. april 2012 - 01:57 #2
Trækker spørgsmålet tilbage.
Avatar billede Slettet bruger
21. april 2012 - 13:52 #3
Svaret er, At det kan man udmærket.
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
Computerworld tilbyder specialiserede kurser i database-management

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester