Avatar billede lone_a_p Praktikant
28. juni 2012 - 21:04 Der er 3 kommentarer

Regnskabsprogram

Kære eksperter,

Jeg vil gerne høre, hvilket regnskabsprogram I vil anbefale?

Jeg har hørt om e-conomic.dk og har fået adgang en demo-version, men jeg synes godt nok, at der er mange ting at sætte sig ind i. Og et hav af videoer, som man godt nok kan se, men det er svært at udvælge de rette, fordi der er så mange.

Er det værd at sætte sig ind i programmet?

Jeg har ikke et stort regnskab. Få bilag om måneden, enkelte fra køb i udlandet om året og så skal jeg til at køre internetbetalinger (evt. med DIBS).

Jeg ved, at nogle også blot har en revisor, som man sender alle bilag til, og så står revisoren for regnskabsdelen.

Jeg hører gerne anbefalinger :) Hvad gør I?

Mvh Lone
28. juni 2012 - 21:12 #2
Psssst: Du bør (skal) lige følge op på dine MANGE gamle spørgsmål ->
www.eksperten.dk/list/aabnespoergsmaal/lone_a_p (Point ude: 1.070)

www.eksperten.dk/faq#faq-8-5
Avatar billede mikkel45 Novice
29. juni 2012 - 06:22 #3
Helt sikkert Summa Sumarum, bruger det selv, og det er nemt og billigt
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
Computerworld tilbyder specialiserede kurser i database-management

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester