27. september 2012 - 09:17Der er
7 kommentarer og 1 løsning
Problemer med at se DR.NU
Hej allesammen. Er der en der har tid til at teste for mig om der er problemer med at se DR.NU for øjeblikket. Jeg har indtil i Lørdags kunne se DR.NU uden problemer,lige nu kan jeg ikke se live programmer på siden kun programmer der båndet (f.eks i bonanza,problemet er både på min stationærer(direkte forbindelse til nettet)og på min laptop (wifi).Så det jeg beder om er om en kunne teste og der er problemer hos jer f.eks med at se DR1 på DR.NU med venlig hilsen torben
Flere kommuner går nu i gang med at bruge AI-understøttet dokumentation. Målet er, at sagsbehandlere skal bruge mindre tid på referater og registrering – og mere tid på nærvær i mødet med borgeren.
Hej poko1. Jeg får denne meddelse når jeg skal se live udsendelser men ikke til de båndet udsendelser.(det startede som sagt engang i weekenden.jeg har prøvet at genindlæse siden som fejlmeddelsen siger jeg skal gøre(hjælper ikke).
Fejlmeddelelse
Afspilleren har været inaktiv for længe. Genindlæs siden, så kan du se videoen igen.
escape4ever jeg bruger allerede explore hvor det har virket fint og jeg har også prøvet chrome med samme resultat.
Hej treatmenice. Jeg er gået igang med dit råd og har fået slettet schockwawe og kørt en tur med ccleaner.Men jeg kan ikke få lov til at downloade schockwawe igen,computeren står bare og køre hele tiden,men den får ikke gang i at starte download,jeg er på vej ud af døren i et par timer, men kigger mere på det når jeg er tilbage. torben
hej treatmenice. Undskyld at jeg først kom til nu,det blev lidt senere end beregnet. Jeg prøvede dit forslag og nu virker det igen. Mange tak for hjælpen smid et svar og point er dine. Torben
Synes godt om
Slettet bruger
27. september 2012 - 19:42#8
ok
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.