Denne side indeholder artikler med forskellige perspektiver på Identity & Access Management i private og offentlige organisationer. Artiklerne behandler aktuelle IAM-emner og leveres af producenter, rådgivere og implementeringspartnere.
Efter den 31 bliver prisen for en Win 8 man kan flytte fra pc til pc ca 2000 kr. En oem kommer ikke til at koste mere end 800 tror jeg det er. Men så har man også alt skramlet med fra de producenter der sælger pc'en.
Der er 2 måder du kan gøre det på hvis du har en anden windows indstalleret kan du når du tænder din PC. vælge immellem det gamle Windows og Win 8 eller du kan tage den gamle ud og så indstallere på Din SSD disk hvor du så går drrekte ind i Win 8 og hvis du så indsætter din Almindelige dis kan du også vælge fra Bootselect.
Kan ikke selv udtale mig om det, da jeg ikke har prøvet det. Men på den anden side vil jeg alligevel sige at mange er blevet træt af den og vil gå tilbage til Win 7. Det beviser de spørgsmål der kommer om det. Win 8 har jo en helt anden brugerflade (Metro) end Windows 7, og mange har så bagefter valgt at hente et program til at få den til at ligne Windows 7. Mener det hedder Classic shell
Så kommer vi dertil hvor jeg foretrækker Win 7 idet det er for besværligt hvis ikke du har en tryk følsom skærm ""selvfølgelig ud fra mine betragtninger"" men du kan jo installere Classic schiel så for du en start der til forveksling ligner Windows 7!
Helt enig i, at man skal købe de 2 DVDér som er henholdsvis 32bit og 64bit. Det har jeg selv gjort, men mener at jeg gav 119 kr. for dem. Jeg har også haft windows 7 på prøve, og vil meget gerne bytte min win8 pro med den. Det er ikke kun Metro som virker skørt når man ikke har Touch skærm, der er flere programmer, som kan køre på 7, men ikke på 8. Og husk, at hvis man opgraderer, skal det ikke pladres oven i det som ligger på disken i forvejen. Vigtige data kopieres ud på andet medie, og så vælger man, under install. "Bvar intet" så får man en ren installation.
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.