Avatar billede frem-ad Guru
20. marts 2013 - 16:13 Der er 3 kommentarer og
1 løsning

Auto forstærkere hvad er det værd ved et salg

Hej
Jeg er vokset fra det med det store anlæg i billen,  og har forstærkerne til og stå og overvejer meget kraftig og få det solgt, men hvad skal jeg gætte på at jeg kan sælge det for.

Det drejer sig om, Pioneer GM-2200 (subwoofer forstærker)med udgang 1*260Watt, JBL P80.4 forstærker med udgang på 80W x 4 ved 2 Ohms eller 40W x 4 ved 4 ohms (med en nypris i 2004 til 2350 Kr) og en 10¨ u.s blaster Bas, forstærkerne monteret på en plade beklædt med alu, der passer på de fleste biler lige bag bagsædet og med pro. højtalerstik så det er nem og tage bassen ud og hattehylden af, der følger alle kabler med plus sikringer på + kablerne. Det alt sammen står pænt ingen støre skrammer og alt fungere som det var nyt.

Kom med ide til hvad jeg kan sælge det for.
Avatar billede CRKrogh Ekspert
20. marts 2013 - 19:31 #1
Hej.

  Med knap 10 år på bagen kan du jo prøve at starte i ca. ½ nypris og se, hvordan potentielle købere reagerer på det?

De bedste hilsner
Avatar billede frem-ad Guru
23. marts 2013 - 08:28 #2
CRKrogh beklager svar tiden, det lyder som udmærket ide, problemet er bare at det kun er JBL forstærkeren jeg har en oprindelig pris på, og jeg kan bare ikke huske de andre kostede.
Avatar billede frem-ad Guru
23. marts 2013 - 18:31 #3
CRKrogh smid svar så får du pointene for din tid. Nu har jeg smidt dem på Gul og gratis og DBA.
Avatar billede CRKrogh Ekspert
24. marts 2013 - 08:01 #4
God vind med salget - det er jo ok sager, så det burde gå glat.
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
Computerworld tilbyder specialiserede kurser i database-management

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester