Hold HØJRE SHIFT tast nede i 8 sekunder, så der kommer et nyt vindue frem midt på skærmen. I det vindue, tryk da på den nederste linje. Den er understreget, og der står vist noget om "Gå til...". Så burde der komme et nyt vindue frem. Her fjerner du fluebenet i Slå Filter Taster Til (eller noget i den retning) og Slå Trænge Taster Til (ellers er det Aktiver Trænge Taster), eller noget i den retning. Så burde Filter og Trænge Taster være slået fra.
Yderligere, så kan du fjerne fluebenet i Aktiver Filter Taster ved hold af højre skift i 8 sekunder (eller noget i den retning), og det tilsvarende for Trænge Taster. Så kommer du ikke til at aktivere det en anden gang.
ja, windows tast + u :) eller easy of access center i kontrolpanel... Ved ikke om det virker med at holde den nede i 8 sec, men ellers skulle 5 hurtige på shift gerne virke siden xp.
Du kan bare beholde dem, men så ved du det til en anden gang =)
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.