Nu går jeg i min browser igen og opdaterer, men jeg får ikke FALSE ud. Eller jo det gør jeg, men det sker først nogle gange efter 30 sekunder, hvor jeg bliver ved med at trykke opdaterer i min localhost. Er der ikke en måde hvorpå man kan få sit resultat med det samme når man opdaterer siden, eller er man tvunget til at vente så lang tid?
I dette særtema om aspekter af AI ser vi på skiftet fra sprogmodeller til AI-agenter, og hvordan virksomheder kan navigere i spændet mellem teknologisk hastighed og behovet for menneskelig kontrol.
Du kan prøve at deaktivere cachen i den browser du tester dine sider med, så browseren gerne altid skulle vise den nyeste version af siderne, men ja, ellers skal du bruge tastaturgenvejen hver gang for at tvinge browseren til at hente hele siden på ny. Det sidste er i mine øjne klart at foretrække, medmindre du kun bruger den pågældende browser til test af dine sider.
#12 -> Det ser fint ud mht. placeringen af meta-tag'et, men jeg ville nok rykke din PHP-kode op i body-sektionen - og husk at afslutte PHP-koden med ?>
Nu får jeg resultatet frem med det samme på chrome. Er det en dum ide at vælge det? Burde vel ikke påvirke noget hvis jeg vælger dette, når jeg kører på localhost?
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.