En HP EVNY A8 mister strøm selv når den er slukket, den tømmer ca. 15- på 5 dage uden den bliver brugt overhoved. Den er købt i maj 2014 og har været på værksted to gange, batteriet er skiftet første gang men elgiganten mener ikke at den fejler noget, hvorfor holder den ikke på strømmen selv når den er tændt, hvilke den løber tør allerede efter 2 timer på en anml. internet surfing?
Kan selve bærebaren fejler noget? Er der nogen der har olevet det samme eller kender noget til den?
Den moderne arbejdsplads er i stigende grad afhængig af mødelokaler til at fremme samarbejde, men dette skift medfører også stigende sikkerhedsudfordringer.
Der vil altid være en naturlig afladning af batterier på bærbare, telefoner o.l.
15% er ikke voldsomt på 5 dage i min bog. Virker helt naturligt.
Synes godt om
Slettet bruger
20. november 2014 - 19:42#2
Tak for svaret. Jeg er klare over at batterier aflader lidt selvom de ikke bliver bugt, jeg prøvede at lade den helt op på 100% og lod stå i tre dage, hvor den mistet ca. 30%, er det også normalt?
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.