Dataanalyse er ifølge Deloitte Analytics ved at blive en helt afgørende faktor for verdens virksomheder. Vi tager her et kig på de otte tendenser, der vil dominere analyseområdet i 2015.
	
		10. marts 2015 kl. 16.03 |
	    læs »
	
 
					
	
		
			
	
	Mere end halvdelen af de medarbejdere, der blev afskediget eller sagde op i løbet af de sidste 12 måneder, tog fortrolige data fra virksomheden med sig. Hvordan beskytter du immateriel ejendom?
	
		28. februar 2013 kl. 12.28 |
	    læs »
	
 
					
	
		
			
	
	Hvis efterårsstormen kommer, kan det blive vitalt, at du har styr på dine nødberedskaber. Flere virksomheder har allerede lært lektien. Se deres gode råd her.
	
		13. november 2012 kl. 10.30 |
	    læs »
	
 
					
	
		
			
	
	Der er masser af økonomiske faldgruber ved big data, som du skal være opmærksom på. Se her, hvordan du undgår dem.
	
		 9. august 2012 kl. 15.33 |
	    læs »
	
 
					
	
		
			
	
	Få nøjagtige anvisninger til, hvordan du vurderer en cloud-udbyder og hvordan du ser, om cloud-udbyderen er den bedste leverandør.
	
		 6. marts 2012 kl. 14.40 |
	    læs »