Hej ... Har for 2-3 mdr. siden købt ovenstående nye bærbare computer, der straks efter ankomsten blev opstartet og tilsluttet ... herunder aut. fandt netværket..... Efter få dages brug mistede den simpelthen forbindelsen til netværket. Efter henv. til ACER helpdesk blev der foreslået annullering af opsætninger og genoprettelse af forbindelse... På "Netværk- og delingscenter" kan jeg se min forbindelse, men ADGANGSTYPE siger: INGEN INTERNETADGANG.... Søger en nyttigt fif til at få gang i apparatet igen .. Tak på forhånd !! Gelatodk.
Yes, det var en af flere anbefalinger fra helpdesk... Desuden har jeg haft opmærksomhed på om der evt. skulle findes en skydeknap til on/off wifi, men en sådan findes ikke på maskinen. gelatodk !!
Kan tilføje, at jeg for ved ikke hvilken gang har kørt netværksdiagonsticering med samme resultat: WIFI HAR IKKE GYLDIG ip-KONFIGURATION og problemet dermed ikke løst Håber inderligt at der er en eller anden, der har et godt forslag....... gelatodk !!
Problemet løst ved at gendanne fabriksindstillinger.... Gelatodk !!
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.