Jeg/familien står i den situation at vi har mistet noget familie, som der ikke har været kontakt til i mange år. Vi har fundet en telefon i dødsboen en iphone x tror jeg, men vi kan ikke komme ind i den. Der står at telefonen er låst og vi kan ikke engang trykke en låstkode.
Hvis i kan finde en kvittering, så ringer i til apple og fortæller i skal have den fjern låst op. Der er en formular der skal udfyldes og sendes tilbage til apple sammen med en kopi af kvittering. Efter en dags tid eller to så er telefonen låst op næste gang den tændes og får adgang til netværket. Har brugt det mange gange, og det fungere fint.
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.