Avatar billede Strawberry Seniormester
Oprettet for 48 minutter siden

Er det muligt at lave sin egen webserver i boligforening?

Jeg vil gerne have min egen webserver stående. Det ser ikke ud til at den offentlige IP-adresse skifter, den har ikke skiftet i den tid jeg har haft internetforbindelsen. Jeg har prøvet, at lave portforward til min webserver, men det ser ikke ud til at der er forbindelse.

Jeg har læst mig frem til at det kan gøres ved at have en VPS kørende, men det ser ud til at være omfattende og dyrt. Findes der en billigere og nemmere løsning?
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester