Avatar billede siredward Nybegynder
24. september 2001 - 16:06 Der er 5 kommentarer og
1 løsning

NetExpress i Linux

Hej, jeg ville lige vide om der er nogen der har erfaring med at faa ADSL (her taenker jeg isaer paa TeleDanmark NetExpres) til at virke i Linux. Jeg vil gerne vide hvordan man installere ATM kortet, opretter en forbindelse og saa videre. Hvis nogen selv har proevet det, eller i det hele taget bare ved hvordan man for det til at virke, ville jeg blive meget glad.

          Mvh:  SIrEdward
Avatar billede darkside Nybegynder
24. september 2001 - 16:20 #1
Avatar billede darkside Nybegynder
24. september 2001 - 16:23 #2
Avatar billede casperwollesen Nybegynder
24. september 2001 - 18:45 #3
Jeg er selv i gang med det, men har desværre ikke haft så meget tid her på det sidste. Men jeg regner med at få det færdig og afprøvet her i denne uge. Det jeg har få lavet indtil videre, er compileret ny kerne med undstøttelse af atm osv. Så jeg mangler kun at få det testet. Så vi kan eventuelt snakkes ved sidst på ugen, hvis det stadigvæk har din interesse ?

Casper W.
Avatar billede siredward Nybegynder
24. september 2001 - 21:59 #4
Det vil jeg meget gerne, men jeg for nok brug for en del vejledning, da jeg er temmelig newbie til Linux. Bare send mig en mail paa siredwardmail@yahoo.com

          Mvh SIrEdward
Avatar billede kubrick Nybegynder
04. december 2001 - 09:56 #5
Ville gerne hvis du også ville sende en mail på :

sfogh@pc.dk

Jeg sider og roder med det samme....
Avatar billede siredward Nybegynder
22. maj 2004 - 19:47 #6
svar
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester