Avatar billede kanyle Nybegynder
04. oktober 2001 - 15:53 Der er 5 kommentarer og
1 løsning

XSL tags / toolbar til HomeSite

Er der nogen der kender et sted hvor jeg kan finde xsl tags der kan \'valideres\' i Homesite på samme måde som den validerer HTML, ASP, JSP etc... ?

Jeg ved, at man med UltraEdit kan downloade en tekstfil med samtlige XSL tags, som programmet så bruger til at validere din kode med - mon ikke HS har mulighed for det samme?
/kanyle
Avatar billede cpt.kangaroo Nybegynder
04. oktober 2001 - 16:14 #1
Avatar billede kanyle Nybegynder
04. oktober 2001 - 16:58 #2
Jeg har importeret de nye tags, men det lader ikke til at jeg kan bruge dem (??) Er der nogget specielt jeg skal gøre ved HS før jeg kan drage nytte af tags\'ne ?(jeg HAR importeret tagsne i den rigtige HS folder)
/kanyle
Avatar billede cpt.kangaroo Nybegynder
05. oktober 2001 - 12:39 #3
Hmm, jeg må nok også erkende at jeg heller ikke kan få dem ind i programmet på nogen nyttig måde.

Jeg kan se den har fundet mappen, da XSL er på listen under \"Tag Definitions Library\" (i Settings), men der sker ikke ret meget mere.
Avatar billede kanyle Nybegynder
20. oktober 2001 - 13:56 #4
Har ikke fået det til at virke og har ikke fundet en måde :(
Avatar billede nute Nybegynder
23. oktober 2001 - 01:20 #5
hvis du kopierer denne .tbr fil inn i din tolbars folder, så vil du kunne få en xsl toolbar

http://xml.coverpages.org/xslToolbar.html

/nute
Avatar billede kanyle Nybegynder
23. oktober 2001 - 19:10 #6
nute: Lige det jeg havde brug for, TAK

/kanyle
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
Kurser inden for grundlæggende programmering

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester