16. oktober 2001 - 13:59Der er
4 kommentarer og 1 løsning
Start form i VBA
Hvis man benytter mere end én form i VBA, kan man så vælge hvilken der er start formen? Jeg ved det kan lade sig gøre i VB, men kan ikke finde det i VBA.
Formen ligger i en Word-skabelon (*.dot) og startes fra en knap i en menu i Word. Når der trykkes på knappen starter den ene form automatisk. Er det i VBA således at den første form der laves automatisk er den der starter op? Eller kan man (hvis man opretter en form mere) vha. kode eller projekt-indstillinger, angive en anden form som start-form..
Alt forladt. Som jeg skrev i går havde jeg meget svært ved at forstå dit problem, men nu fandt du jo selv ud af det :-)
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.