Avatar billede madshenrik Nybegynder
01. marts 2000 - 22:21 Der er 1 kommentar

Modul/makro til at tjekke fodnoter

Jeg tænkte på om det ikke kunne lade sig gøre at lave en lille makro eller ligende der kunne gennemløbe et dokument når det var færdigt. det makroen så skulle tjekke var om alle fodnoter stod korrekt altså hvis en henvisning står på side 5 så er fodnoten også på side 5.
Avatar billede fdata Forsker
05. marts 2000 - 15:57 #1
Dit spøgsmål er uklart. Hvis du bruger Words indbyggede menupunkt Indsæt/Fodnote og accepterer "Nederst på siden" placerer Word dem automatisk som du vil have det. Prøv det.
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester