Avatar billede vood Nybegynder
28. oktober 2001 - 17:19 Der er 2 kommentarer

NetExpress og Windows XP

Jeg købte Windows XP Professional forleden til mit arbejde. Til min store forskrækkelse indeholdt det hverken understøttelse for Windows 2000 Efficiant Networks Speedstream 3010 (ATM) drivers eller nogle nye opdaterede Windows XP drivers. Internettet er meget vigtigt for mit firma - Så jeg vil gerne bede jer skynde at svare på mit spørgsmål.

Hvordan får jeg Windows XP til at virke med et Efficiant Netoworks Speedstream 3010 ATM kort? Nu er det ikke deres nyere 3030 eller 3040 kort vi taler om - men 3010\'eren ... heller ikke router shit eller noget. Jeg skal bruge en komplet guide til hvordan jeg installerer og konfigurerer mit TDC Netexpress med ENS 3010 ATM kort :))

Pleaase svar .. der er mange point på spil og den første der bringer mig en brugbar guide til hvordan og hvorledes jeg håndterer problemet vil modtage dem alle. Tak :)
Avatar billede kapla Nybegynder
28. oktober 2001 - 17:26 #1
Avatar billede dex_dexter Nybegynder
28. oktober 2001 - 17:34 #2
luk!
du må kun oprettet et spørgsmål 1 gang
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester