Avatar billede ncp Nybegynder
16. november 2001 - 15:44 Der er 8 kommentarer og
1 løsning

Tilbud til Sms-sider

Hej, vi søger en eller flere partnere... vi er intereseret i alle sms-sider, og vi synes selv vi giver ret frie hender... i må reklamere med jeres egne bannere, indholdet bedstemmer i fuldstendigt selv osv. det eneste krav der er, er at i bruger vores smukke design ( kan ses på http://www.totaltop.dk ) I starten vil i være på prøve (omkring 2 måneders tid) derefter kan vi snakke om evt. løn for jeres arbejde...

Kontakt mig gerne på ncp@totaltop.dk


Med venlig hilsen
  Niklas C. Petersen
  TotalTop.dk
Avatar billede keysersoze Ekspert
16. november 2001 - 15:49 #1
huh?
Avatar billede ztyxx Nybegynder
16. november 2001 - 15:52 #2
en lille detalje, det hedder sponsorer, ikke sponsore :-)
Avatar billede ztyxx Nybegynder
16. november 2001 - 15:53 #3
er dog ikke helt med på hvad dette går ud på??
Avatar billede klas Juniormester
16. november 2001 - 15:53 #4
hvad går \"arbejdet\" ud på ?
Avatar billede ncp Nybegynder
16. november 2001 - 15:55 #5
Ja, det er altid godt, at der er nogen der gider, at rette stavefejl... Men det skulle jo gå lidt stærkt...
Avatar billede ncp Nybegynder
16. november 2001 - 15:57 #6
\"Arbejdet\" går ud på at holde en side opdateret med diverse mobil-telefon-ting, skrive en enkelt anmeldelse om måneden, og ellers bare rette, f.eks. Oparatør-listen, hvis Orange skulle få lyst til at hedde mobilix igen... faktisk ret nemt, ikk
Avatar billede cybermike Nybegynder
16. november 2001 - 21:50 #7
stiller i så også en operatør forbindelse til rådighed?

Du kan ikke bruge det trick med <tlfnr>@note.sonofon.dk mere da de indfører den service der heder at hvis du skifter operatør kan du tage dit nr med over til den nye operatør.

og sonofon de banner din ip hvis du sender for mange sms´er til dem som ikke hører til sonofon telefoner. Sååee det er ikke så let at være sms udbyder nu om dage :)
Avatar billede ncp Nybegynder
17. november 2001 - 11:07 #8
Vi er igang med at få en aftale med tele-selskaberne om et såkaldt service-nr. Hvor du sender en sms til et nr og så sender systemet den krævet ringetone, logo eller billedbesked retur.
Avatar billede ncp Nybegynder
09. december 2001 - 15:36 #9
Bare glem det :-)
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester