Avatar billede dudtmund Nybegynder
28. november 2001 - 14:10 Der er 4 kommentarer og
1 løsning

Plug-in i Frontpage

Jeg har lavet en lille \"animation\" i Mediator som jeg gerne ville have ind i en kasse på min hjemmeside.
Jeg har prøvet at lave en knap i FLash som jeg uden problemer kan indsætte plug-in (og også som AktivXobjekt). Når jeg vil gøre det samme med mit projekt fra Mediator går det galt. Jeg har overført alle Plugin filerne fra Mediator og selve projektet. Når man klikker på kassen hvor plug-in skulle være skrives at der ikke findes et program der kan åbne filen.
Hvis jeg istedet ekporterer hele mediatorfilen som DHTML kan jeg sagtens lave hyperlink til denne side men jeg ville jo helst have det inde på siden i en kasse.

Spørgsmålet lyder meget kringlet, men man kan måske se hvad jeg mener på siden:http://www.marselisborg-gym.dk/hk/test.htm
Avatar billede dudtmund Nybegynder
28. november 2001 - 14:16 #1
Avatar billede francke Nybegynder
28. november 2001 - 14:31 #2
Jeg kan ikke se din Mediator Pluigin
Avatar billede francke Nybegynder
28. november 2001 - 14:33 #3
Når jeg går på dit link for neden står der :Your must install

Microsoft Internet Explorer 4.0 or never,

Nok derfor!! Kører med 6.0
Avatar billede dudtmund Nybegynder
28. november 2001 - 14:51 #4
Ok,---men selve min Ide, kan nogen hjælpe mig mig med det. ?????????
Avatar billede dudtmund Nybegynder
29. november 2001 - 22:38 #5
Hm
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
Kurser inden for grundlæggende programmering

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester