Ok, Er det Windows NT Domains, eller er det Web Domains ? Hvis NT Domains, er der så trust mellem disse Domains ? i så fald en-vejs eller to-vejs ? Hjemmefra computere: hvordan kommer de på det andet net ? Router ?, Modem ?, og logger de på Domainet ? Har de en anden IP range ?
Yups der kører trust i mellem de 3 domains. (begge veje) Lige nu kører jeg med IP restrictions. Så jeg har alle vores scopes i den. Det virker også fint.....men ikke hvis folk fra deres hjemme pc skulle kunne se sitet. Dem hjemmefra skal kunne logge ind fra hvilken som helst ISP. Og blive spurgt om username og password.
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.