21. december 2001 - 00:11Der er
6 kommentarer og 1 løsning
cd-key/licens
når jeg nu laver mit program vha. package wizarden hvordan kan jeg så lægge en key eller licens på så jeg kan mindske muligheden for \'piratkopiering\'
P.t. vil jeg sige at i Danmark er den eneste \"sikre\" kopibeskyttelse CD-COPS. De nyeste versioner bliver mest brugt på skandinaviske programmer, så der er ikke så stor risiko for at koden brydes, fordi det ikke har den store interesse for de udenlandske \"crackere\"
FRAY>>>jeg har hentet Digitalweb, og er meget begejstret for det, men kan det passe at den version jeg har downloadet er begrænset til demo således at jeg ikke kan lave et fuldt installerbart program? Og i så tifælde har du en adresse til en cracket version?
FRAY>>Der står godt nok at det er en freeware version, men hvergang jeg skal \'builde\' så stopper progress-baren og der kommer en msgBox der siger at jeg skal checke components & files.
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.