20. januar 2002 - 11:08Der er
4 kommentarer og 1 løsning
win2000 kan ikke starte efter inst af sp2
Jeg har installeret win2000 server på en computer med asus cuv4x-e motherboard 40gb ibm harddisk 256 ram det fungerer også ok indtil jeg installerer Sp2 så går den ned under opstart. Afinstallerer jeg sp2 igen fungerer det kører det perfekt
Skal virksomheder stå stærkere mod angreb og kunne udvikle sig, skal sikkerhed, drift og forretning tænkes sammen. Det er tanken bag Jysk IT’s ambition om at skabe en “sikker fremtid” for kunderne.
Jeh har haft det samme problem, og jeg har ikke fået det til at virke. Dog skal siges at opdateringerne i SP2 i forhold til SP1 ikke er så forskellige. Det er småting, så jeg kører uden og det virker Sundstrup
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.