der findes, mig bekendt, kun få dvd afspiller der kan afspille såkaldte photo cdér, hvoriblandt mærket SCOTT vidst skulle have nogle modeller. Hvorvidt SCOTT kevere en ordentlig performance, og hvorledes den rent teknisk foregår ved jeg ikke, da jeg ikke personligt har nogen erfarringer med mærket.
Men den forhandles vidst af en række edb-forhandlere, samt photforhandlere!
Synes godt om
Slettet bruger
11. februar 2002 - 19:38#2
Jeg mente nu om der var et program som kunne komverterer .jpg så disse filer kunne afspilles på en alm. dvd afspiller.
går ud fra at du tænker på at det kører som en dvd-film i menuen. Der er nogle film hvor man under "xtra" kan bladre i billeder fra scener bag filmen, skuespillerne mv. Leder selv efter noget der kan det, så følger med og melder tilbage hvis det lykkedes.
Undskyld den manglende respons. Der er faldet én kommentar ud. Men det helt enkle som det drejer sig om er om jeg kan brænde mine .jpg billeder i et almindeligt cd-brænder drev så jeg kan se dem i et dvd drev. Håber at det giver afklaring.
det er nu ellers meget simpelt. Du tager en cd og en bunke billeder, brænder dem med dit brænder program som jpgs/kodak standard og fyrer disken i din afspiller. Understøtter den formatet skulle det køre !
Synes godt om
Slettet bruger
19. september 2002 - 16:11#11
Okay. Måske åbner jeg igen ;-)
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.