Avatar billede awsq Nybegynder
19. marts 2002 - 18:45 Der er 6 kommentarer

OrCad

Jeg har et par problemer med OrCad Layout ver. 9,0.

1.    når jeg har komponenter på TOP layer og på BOT layer, vil programmet ikke acceptere at jeg placere komponenterne "oven på hinanden" selv om den ene komponent høre til TOP og den anden til BOT. Hvad gør man lige ved det?

2.    Jeg syndes så også at det kunde være en fordel hvis man kunde SE de hvide prikker for Grid. Men hvordan vælger man det hvis det kan lade sig gøre?

Avatar billede fcs Novice
19. marts 2002 - 18:54 #1
Ked af at måtte sige det, men det er ikke tilladt at oprette flere ens spørgsmål. Luk derfor venligst det ene af dem (http://www.eksperten.dk/spm/185635)

Mvh.

FCS / CoAdmin
Avatar billede awsq Nybegynder
19. marts 2002 - 23:25 #2
og hvordan er der lige at man gør det??
Avatar billede fcs Novice
19. marts 2002 - 23:27 #3
Du laver selv et svar, acceptere det og tager derved dine point tilbage ;-)
Avatar billede crazy_legs Nybegynder
11. april 2002 - 07:49 #4
eller du kan give dine point til mig... ;-)
Avatar billede crazy_legs Nybegynder
12. april 2002 - 09:47 #5
se! et svar! akynd dig at acceptere det... :-)
Avatar billede jclarsen Nybegynder
23. februar 2003 - 10:18 #6
du skal så funktionen "DRC" fra. så virker det
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester